Pomysły

Nowy pomysł

licznik tranzakcji w zakładce karty - operacje bieżące oraz informacje o karcie

Ponieważ od kwietnia 2012 zmieniły się zasady zwalniania z opłat za roczne używanie kart kredytowych, bardzo przydatnym byłby licznik tranzakcji widoczny w a) bieżacych tranzakacjach b) sumujacy pomiędzy wyciągami w informacja szczegółowych o karcie, obecnie tranzakcje trzeba zliczac samemu albo dzwonic na mlinie....


Fundusze inwestycyjne w serwisie transakcyjnym

W Serwisie Transakcyjnym w Inwestycjach mam listę posiadanych Funduszy Inwestycyjnych. Przydałaby się możliwość podejrzenia wykresu notowań od razu w Serwisie Transakcyjnym albo przynajmniej link do strony z wykresem danego Funduszu Inwestycyjnego. Żeby nie trzeba było przekopywać się przez strony mBanku. Albo żeby wyświetlał się zwrot z ustawionego przez użytkownika okresu, np. miesiąca, czy roku.


Dodanie możliwości konwersji funduszy w SFI z ekranu szczegółów funduszu

Obecnie na ekranie szczegółów funduszu można odkupić lub sprzedać jednostki, nie ma natomiast możliwości konwersji.
Żeby dokonać konwersji trzeba wpierw wybrać opcje konwertuj z menu , potem wyszukać odpowiedni fundusz i dopiero wtedy wybrać fundusz docelowy.
To powoduje niepotrzebne kliknie po systemie.

Pozdrawiam


Anulowanie przelewu w systemie transakcyjnym

Dzisiaj zleciłem przelew do innego banku, który nie został jeszcze zrealizowany, bo czeka na sesję elixir. Dlaczego mogę go odwołać tylko poprzez mLinię, a przez serwis transakcyjny nie? To jest bank internetowy?


Dodanie funkcjonalności payWave dla KK VISA Classic/Gold/Platinum/Radość Życia

jak w temacie.
Wolę mieć zbliżeniowość na zwykłej karcie kredytowej bez dodatkowych breloczków, telefonów itd (szczególnie, że są one debetowe). Poza tym, że preferuje VISA zamiast MC i niezbyt fajne jest zmienianie już posiadanej kredytówki VISA na MC.


Link do aktualności na stronie głównej

Pomysł prosty w realizacji, ale bardzo ułatwi korzystanie z tego portalu. Zamieńcie słowo "Aktualności" na stronie głównej w link do działu "Aktualności" na blogu. Dzięki temu można będzie łatwo przejrzeć informacje z ostatnich dni/tygodni bez konieczności czytania najpierw ostatniej, która jako jedyna prezentowana jest na stronie głównej. Obecnie na głównej nie ma bezpośredniego linku do tego działu...

S.


Edytowalne i (Auto)Zapisywalne Okienko Notatek W Systemie Transakcyjnym

Witam!

Osobiście brakuje mi jakiegoś okienka, jak w tytule, edytowalnego i z możliwością każdorazowego zapisu, gdzie możnaby, tak naprawdę, umieścić wszystko, a w moim mniemaniu konkretne hasła przypominacze, jak np. przelew prad, spłata KK, wypłata - tyle a tyle, oddać tyle itd. Nie musi być to od razu Sticky Notes, ale jakieś osobno wydzielone pole z możliwością ew. zwinięcia do belki. Co Wy na to?

Pozdrawiam, HDTeam!


Licznik "za" i "przeciw"

Właściwie licznik powinien startować od "+1" a nie od zera, ponieważ osoba zgłaszająca pomysł opowiada się z definicji za nim. A teraz jest tak, jakby jej głos w ogóle się nie liczył... Jeśli 3 osoby zagłosują "za" a cztery "przeciw" mamy bilans "-1", a przecież de facto "za" był jeszcze autor. To taka uwaga formalna...

S.


Oprocentowanie w szczegółach rachunku

Dodajcie do "Szczegółów rachunku" informację o oprocentowaniu. Po pierwsze, nie trzeba będzie śledzić informacji o zmianach w tym obszarze, po drugie (dotyczy to zwłaszcza eMax Plus), będzie wiadomo, jak właściwie oprocentowane są na nim środki - teraz jest to oprocentowanie ustalane progresywnie i nie wystarczy zapamiętać, że np. eMax Plus daje 3,5% p.a., trzeba jeszcze pamiętać kilka innych stóp i wartości stosownych progów (albo wyszukiwać tych informacji na stronie, co po zmianie jej layoutu wcale takie łatwe nie jest (ciągle rozwija się górne menu, nie zdarzyło mi się jeszcze tak po niej nawigować, by przypadkiem go nie rozwinąć)...

S.


Uwidacznianie na koncie operacji w czasie rzeczywistym. Mowa o transakcjach wykonanych kartą debetową.

W Waszym banku to jest dla mnie podstawowy problem. Nie widzę w tym samym dniu wartości i ilości wykonanych transakcji co jest olbrzymim problemem. Mam drugie konto w PeKaO i transakcje od razu widać, w szczególności problemem są operacje dokonane karta za granicą. Jaki ma sens firmowanie konta bez prowizyjnymi wypłatami z bankomatów za granicami kraju skoro ja nie wiem ile płacę za tą przyjemność przez X czasu. PeKaO na które psioczyłem swego czasu odstawia Was o łeb. Przejrzystość strony po logowaniu na konto też nie jest rewelacyjna ale może przyzwyczaiłem się do innego. Poprawcie czas wyświetlania się operacji dokonanych kartą na koncie a nie powiem złego słowa na Wasz bank. Pozdrawiam.


Wprowadzenie opcji zamknięcia konta z poziomu systemu transakcyjnego (po potwierdzeniu hasłem)

Czyli jest to odwrotności procesu korespondencyjnego otwierania konta. Chcę szybko zamknąć konto a nie mogę, muszę gdzieś dzwonić. Chyba nie jest to wielki problem?


karty debetowe własnego projektu

Podobnie jak niektóre bank w Polsce mBank powinien umożliwić stworzenie własnej karty wg upodobań użytkownika. Wtedy nie byłoby wojny o delfinka kulki itd... każdy mógłby wybrać z kilku wzorów banku albo stworzyć własny. zgodny z upodobaniami muzycznymi, hobby... mnie cieszyłaby karta ze zdjeciem które sam robiłem z niezapomnianych wakacji....

W Polsce taka możliwość daje m in ING w Europie jest to bardzo popularne


Emakler - zniżki dla członków SII, prowizje negocjowalne od wysokości obrotów

Dobrym pomysłem aby emakler był bardziej konkurencyjny wobec innych domów maklerskich jest wprowadzenie:

- zniżek dla członków SII,
- prowizji negocjowalnej od kupna i sprzedaży akcji, kontraktów w zależności od obrotów na koncie.

Emakler jest mało funkcjonalny wobec innych dm'ów więc powinien konkurować właśnie zniżkami, negocjowalnymi prowizjami.


Wprowadzic karte kredytowa MasterCard World Signia

w Multibanku jest taka karta wiec to nie powinien byc chyba problem :)

pozdrawiam


Wprowadzic limit operacji dla transakcji zblizeniowych

taka opcja by moznabylo wylaczyc przez ustalenie limitu transakcji do 0 w serwisie transakcyjnym


Karta Kredytowa i debetowa w jednym

Witam,

Proponuję wprowadzić możliwość integracji karty kredytowej z wskazanym przez nas kontem: np. eKontem głównym.

Dzięki temu przy użyciu jednej karty można płacić za zakupy, co będzie pobierane z rachunku karty kredytowej, oraz będzie można wypłacać gotówkę z bankomatu tą samą kartą [kredytową] a pobrana kwota zejdzie z eKonta, a nie będzie kredytowana.

Podobne rozwiązanie jest w Inteligo i sprawdza się idealnie.

Mam przy sobie jedną kartę do wszystkiego.


Wprowadzic karte debetowa VISA GOLD

na zasadach jak MasterCard Debit Gold wkoncu wybor powinien byc

pozdrawiam


Zabezpieczenie kart zbliżeniowych

Karty zbliżeniowe są wygodne, ale szalenie niebezpieczne. Podejrzewam, że niezbyt wiele wysiłku kosztowałoby mnie skonstruowanie urządzenia, które pobiera 30 złotych od każdego przechodnia posiadającego kartę zbliżeniową - w sieci jest masa artykułów na ten temat, wystarczy wejść na Niebezpiecznik.pl. Proponuję wprowadzenie prostego sposobu na zabezpieczenie takich kart: niech na karcie znajdzie się miejsce, które trzeba dotknąć palcem w trakcie zbliżania do czytnika - dopiero wtedy (dzięki zamknięciu obwodu) karta byłaby aktywna i umożliwiałaby płatność. Bez dotknięcia powinna być martwym kawałkiem plastyku, tzn. chip powinien być całkowicie nieaktywny.


Wykorzystanie Google Authenticator jako tokena do potwierdzania operacji

Proponuję dogadać się z Google (a może wystarczy tylko skrzystanie z ich otwartego API), aby wykorzystywać ich aplikację "Google Authenticator" jako tokena do autoryzowania transakcji. Rzeczona aplikacja działa tak, że za pomocą kodu QR wprowadza się do niej klucz, który służy do generowania unikalnego kodu potwierdzającego. Google używa tego do potwierdzania logowania na nowym urządzeniu (po włączeniu dwuetapowego logowania), ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystywać aplikację do innych celów - wystarczy w strawny dla niej sposób podać klucz :)

Jeśli wykorzystanie GoogleAuth nie będzie możliwe (wątpię), to proszę o stworzenie takiej aplikacji. Być może pozwoli to mBankowi oszczędzić trochę funduszy na smsy ;)


Szyfrowanie korespondencji (np. zestawienia operacji)

Drażni mnie fakt, że podsumowanie operacji na koncie przychodzi do mnie otwartym tekstem. Gdybym zamówił papierowe podsumowania, to przychodziłyby w ładnej kopercie i miałbym wysoką pewność, że nikt niepowołany do moich wrażliwych dokumentów nie zaglądał. Tymczasem emaile śmigają między serwerami w postaci całkowicie jawnej. Z tego powodu dowolny pośrednik może w każdej chwili (w zależności od humoru) zacząć przechwytywać tak wrażliwe dane, jak rozliczenia bankowe. Nie wspominam nawet o takich katastrofalnych przypadkach jak np. włamanie na konto email. W tym momencie szyfrowanie korespondencji w prosty sposób chroni nasze najbardziej wrażliwe dane.

W związku z powyższym postuluję wprowadzenie w mBanku szyfrowania korespondencji metodą klucza publicznego, a konkretnie chodzi mi o PGP. W panelu powinna być opcja "Wprowadź swój klucz publiczny" oraz "Pobierz klucz banku". Bank wysyłając do mnie korespondencję podpisywałby ją swoim kluczem prywatnym (z automatu), a następnie szyfrował moim kluczem publicznym. Ja odszyfrowałbym korespondencję korzystając ze swojego klucza prywatnego i zweryfikowałbym podpis banku za pomocą klucza publicznego banku. Rozwiązanie proste łatwe i przyjemne oraz proste do implementacji.


Komentuj z innymi

Ankieta