Pomysły

Nowy pomysł

generowanie kodu kreskowego

W serwisie transakcyjnym powinna być aplikacja umozliwiająca wypełnienie dokumentu wpłaty gotówkowej (np. dla naszego numeru eKonta lub innej osoby), która działalała by tak samo jak wpłaty na rzecz serwisu DotPay - zapłać w Uni Kasie. Po wpisaniu adresu e-mail, na skrzynkę pocztową otrzymujemy wydruk w formacie PDF, z którym udajemy się do punktu przyjmującego wpłaty - np. zapłać z Żabką, TransKasa, UniKasa, Moje Rachunki i oddajemy wydruk razem z gotówką. Można taki pomysł spróbować połączyć z największymi sieciami detalicznymi w kraju, które z pocałowaniem ręki przyjmą od osoby fizycznej gotówkę - wpłata księgowana na nasz ROR do 2 dni roboczych (może w ramach testów na początek bez prowizji). Porównywalne jak do wpłaty na Poczcie Polskiej i dobre rozwiązanie w sytuacji awarii wpłatomatu.


Aplikacja dla systemu Windows Phone 7

Tak jak w temacie. Jest już iOS i Android, teraz czas na WP7 ;)


W formularzu przelewu podatkowego poprzedni miesiąc

Może to nie jest trudne do rozwiązania (w przelewach do ZUS to działa), ale dobrze by było, żeby w komórkach przelewu podatkowego automatycznie pokazywał się numer miesiąca poprzedniego (rok również powinien być automatycznie wprowadzany ten lub poprzedni w zależności, czy aktualnie jest miesiąc styczeń lub inny).

Często przelew podatkowy robi się za poprzedni okres rozliczeniowy, często właśnie jest to jeden miesiąc. Obecnie domyślnie mam wprowadzony okres 10-M-02 i jest to rozwiązanie bez sensu, bo łatwo jest wysłać przelew za niewłaściwy okres.

Zasadniczo jeżeli automatyzacja jest trudna w realizacji, to można domyślnie ustawić te pola na puste komórki i system alarmowałby wtedy, o tym, że nie wprowadzono okresu jakiego dotyczy przelew.


Informacja o obrocie na karcie kredytowej dla celów zwolnienia z opłaty

Możliwość wygenerowania informacji o obrocie zwalniającym z rocznej opłaty za kartę kredytową byłaby ciekawym rozwiązaniem.


możliwość wydruku potwierdzenia przelewu po jego dokonaniu odrazu

możliwość wydruku potwierdzenia przelewu po jego dokonaniu dotychczas potwierdzenie po można wydrukować lub odebrać pdf po jego zaksięgowaniu czyli robiąc zakupy np na allegro robisz dziś przelew jutro masz potwierdzenie i po co jak już będzie zaksięgowany a od razu to jest możliwość że sprzedawca ci wyśle towar od razu


Forum pomysłów: instrukcja dodawania

Przy dodawaniu pomysłu powinien pojawiać się nad tematem krótki tekst (kilka punktów) z informacją, żeby:
1. Sprawdzić, czy pomysł już nie jest zgłoszony
2. Dla kilku pomysłów robić kilka zgłoszeń (inaczej, na który ze zgłoszonych pomysłów się głosuję? jak zagłosować, jeśli jeden pomysł się podoba, a drugi nie?)
3. Warto opisać, czego pomysł dotyczy (system transakcyjny, forum, produkty banku, inne) - możnaby zamiast tego wprowadzić pole wyboru przy zgłaszaniu.


Forum pomysłów: oznaczenie pomysłów zrealizowanych

Fajnie by było, gdyby przy pomyśle już zrealizowanym pokazywał się przy nim na liście link opisany "już zrealizowane", prowadzący do opisu, jak to jest zrobione (tzn. gdzie w systemie jest odpowiednia opcja, bo to nie zawsze jest oczywiste).


Forum pomysłów: możliwość łączenia pomysłów

Przydałby się przy każdym pomyśle guzik "Pomysł już zgłoszony", którym możnaby zgłaszać, że pomysł jest powtórzony. Guzik powinien pokazywać listę tytułów pomysłów, żebym mógł od razu wskazać, z którym pomysłem zgłaszany jest identyczny.
Efektem działania guzika powinno być zgłoszenie do moderatorów, którzy mogliby to sprawdzić i w przypadku stwierdzenia, że pomysły są rzeczywiście identyczne automatycznie połączyć, ze zsumowaniem głosów na oba pomysły włącznie.

Treść połączonych pomysłów mogłaby wyglądać np:
"
Nick1:
opis pomysłu przez użytkownika Nick1
----
Nick2:
opis pomysłu przez użytkownika Nick2
"

W chwili zgłaszania tego pomysłu na forum są np. dwa zgłoszenia, żeby połączyć kartę kredytową z bankomatową, merytorycznie identyczne.


Numer konta przy przelewie z listy odbiorców

W tej chwili jest tak, że jak robię przelew z listy odbiorców zdefiniowanych, to ani na liście, ani przy tworzeniu przelewu, nie widać numeru rachunku odbiorcy.

A zdarza się, że odbiorca zmienia rachunek i uznaje, że podanie nowego rachunku na fakturze lub załączonym druku przelewu jest wystarczającym zawiadomieniem.

Dobrze by więc było, gdyby przy tworzeniu przelewu rachunek było widać - wtedy wystarczy rzut oka na ekran i fakturę i wiadomo, że się zgadza. w tej chwili muszę przejść przez szczegóły odbiorcy, co stawia pod znakiem zapytania sens istnienia opcji "wykonaj przelew" bezpośrednio na liście odbiorców.


Usunięcie z systemu "zamkniętych" kart

Wkurza mnie wisząca zamknięta karta w systemie. Zlikwidować to!


Możliwość konfiguracji kolejności rachunków na liście.

Jak w temacie. Majac kilka rachunków dostępnych w koncie, ich ustawienie jest zgodne z czasem ich otwierania, nie mozna sobie przestawić kolejności.


Drukowanie listy opeacji KK + godzina operacji

1) Możliwość wydrukowania listy operacji na karcie kredytowej (nie tylko wyciągu) z wybranego okresu.
1b) Wydruk potwierdznia wykonania jednej wybranej transkacji KK.
2) Dodanie do szczegółów operacji dokładnego czasu wykonania transakcji (gg:mm)
Obie funkcje dostępne są np. w DB i są niekiedy przydatne.


Przeszukiwanie pomysłów.

Obecnie kiedy chcemy napisać nowy pomysł musimy przejrzeć 5 stron innych pomysłów aby upewnić się, że kogoś nie dublujemy.
Już niedługo ilość pomysłów będzie na tyle duża, że nikomu nie będzie się chciało przeglądać wszystkiego i ludzie zaczną się dublować w pomysłach.
Spowoduje to, że głosy na ten sam pomysł będą się dzielić przez co dobre i pożądane przez ogół pomysły nie będą się przebijać a przecież nie o to nam chodzi.


Informacja o nowych fakturach w eFaktura(BILIX)

Brakuje informacji o tym, że przyszła nowa faktura do opłacenia w systemie BILIX.
Za każdym razem aby upewnić się, że nie czeka jakaś nowa faktura muszę sam sprawdzać w gąszczu linków menu panelu transakcyjnego.
Choć nie jest to może jakaś strasznie wymagająca praca to zdarza się, że po prostu o tym zapominam.

Idealnym rozwiązaniem byłoby dodanie do okna "Wiadomości"(strona główna zaraz po zalogowaniu) dla klienta informacji, że oczekuje jakaś nowa nie opłacona faktura. Spełnieniem wszelkich marzeń byłoby otrzymanie dodatkowo jeszcze maila z informacją o nowej fakturze.


Umożliwienie edycji swoich starych komentarzy do pomysłów

W tej chwili po wpisaniu oceny nie można jej skorygować po upływie 5 minut już nie można podjąć edycji. A co jeśli dopiero później się zorientuje autor, że strzelił gafę? (tak przyznaje: właśnie głupio wpisałem opis oceny do poprzedniego czyjegoś pomysłu; czasem powinna być możliwość poprawienia swoich błędów)


USUNIĘCIE Z LISTY STARYCH POLECEŃ ZAPŁATY

Proponuję usuwanie lub umożliwienie użytkownikowi konta usuwania, np. po trzech miesiącach, zlikwidowanych poleceń zapłaty. Do czego mogą być potrzebne skoro zostały zlikwidowane?


eMakler zlecenie typu TAKE PROFIT

jakiej natury jest problem w zaimplementowaniu takie rodzaju zlecenia?


Darmowe przelewy własne z konta eBiznes

Proponowałbym darmowe przelewy własne między rachunkiem eBiznes a pozostałymi posiadanymi. Chcąc wypłacić pieniądze z konta firmowego na swój rachunek w tym samym banku trzeba za to płacić, co według mnie jest trochę śmieszne. Przelewy na inne konta bankowe, ok niech jest, w końcu to nie jest konto tradycyjne, ale uważam, że na swoje rachunki powinno być darmowe.


wstępne obliczanie podatku na eMakler w zakładce "Kalkulator zysków i strat"

da się pewnie dość łatwo zaimplementować obliczanie podatku za operacje:
od: dd.mm.YYYY do: dziś
lub
od: dd.mm.YYYY do: dd.mm.YYYY

dobrze było by wiedzieć wcześniej takie rzeczy.

Fajnie było by też znaleźć średnią cenę kupna/sprzedaży w danym okresie dla danego instrumentu lub grupy instrumentów


Komentuj z innymi

Ankieta