Pomysły

Nowy pomysł

Rezygnacja z Usług Kurierskich Siódemka S.A

Oto pinie na temat siódemki:kurier stwierdza ze nie ma nikogo w domu a wszyscy domownicy byli w tym dniu i nikt nie wychodził z domu moze nie chciało mu sie już pracowac był zmęczony ,zero kontaktu z kurierem tylko przez biuro.Czytajcie w internecie.Moja Niepełna umowa została spowodowana przez to,że kurier przyniósł umowę i od razu odjechał. Nie wziął jej przez co moje konto bankowe jest zablokowane. Nie moge przez to:
1. Robić przelewów
2. Ustawiać zleceń stałych
3. Płacić kartą debetową
Wczoraj zamiast przyjechać odjechał jak pomyslał ,że nikogo nie ma w domu. Niech mBank zrezygnuje z usług tej firmy.


Podawanie wartości funduszy i akcji po opodatkowaniu

Bardzo kiepsko oceniam informacje o funduszach i akcjach. W informacji obok ilości, aktualnego kursu, powinna być WARTOŚĆ, tak jak jest, jak również po obelkowaniu, bo to chyba nawet ważniejsza informacja.


Przelewy SEPA zdefiniowane oraz powtarzanie

Witam,

2 propozycje w sprawie przelewow SEPA:

1) Dodac zdefiniowane przelewy SEPA. Tak jak przy PLN, dosc uciazliwe jest wklepywanie wszystkiego za kazdym razem gdy robimy taki sam przelew.

2) "Wykonaj ponownie" przelew SEPA. To by tez ulatwilo troche zycie przy wykonywaniu kolejnych, takich samych przelewow.

Pozdrawiam
Hadzio


Grupowanie i sortowanie kont

W MBanku posiadam łącznie 19 kont (3 firmy + osobiste + Żony). Zarządzanie nimi jest abstrakcyjne, konta zajmują dwie strony. Proszę o wprowadzenie grupowania kont np. firma X, firma Y i dalej firma X konto a, konto b i koniecznie możliwość porządkowania kolejności kont. Obecnie wymieszane mam konta walutowe, firmowe, prywatne.


Pozycja oszczędności w rachunkach

Czas umieścić wartość mPolisolokat, których , niestety nie ma, choć jest taka pozycja wyszczególniona. W ogólnym bilansie oszczędności też nie jest ujęta wartość posiadanych kwot mPolisolokat.. Z rozmów z opiekunem wynikało, ze będą umieszczone, ale do chwili obecnej nie ma. Kiedy będą ???


ODSETKI od Kredytu odnawialnego

Witam wszystkich, propozycja moja jest aby aktualne( biezace) odsetki od wykorzystanego KO byly widoczne razem z % KO.


Czytniki Kindle

Dodatkowa opcja powiadomień na czytniki Kindle oprucz ustawień E-mail oraz SMS z możliwością subskrybcji kanałów RSS i lub ofert reklamowych dla wybranych kont lub grupy kont.


informacje o nowych transakcjach na mail lub gg

w inteligo bezproblemu, a mbank odstaje
naturalnie bezplatne powiadomienia


Historia operacji

Wygodne byłoby, gdyby można sprawdzić historię operacji wykonanych wg danego klienta ( zdefiniowanego).
Jest to bardzo wygodne jeżeli chodzi o historię rozliczeń ( wyjściowych) z jednym klientem.
PKO już to ma.


wysokość składek we wnioskach

Proponuję aby raz na zawsze ustalić zasadę, że jak się jakaś kwota, opłata, itp pojawia podczas składania wniosku to niech na boga będzie napisane z jaką częstotliwością będzie pobierana.
Kiedyś jak się kupowało ubezpieczenie OC to opłata była roczna i już. A teraz to ja nie mam pojęcia czy te kwoty we wnioskach ubezpieczeniowych to są roczne czy miesięczne czy kwartalne czy jak(a może jak w avivie dziennie). System mi zlicza kwotę, zlicza jakieś rabaty ale ja nadal nie wiem ile mnie to miesięcznie/rocznie będzie kosztowało.
Nie chce mi się czytać całego regulaminu czy dzwonić na mLinię. Napewno tak zajrzę jak będę chciał poznać szczegóły ale opłaty i ich częstotliwość to nie są szczegóły.


licznik tranzakcji w zakładce karty - operacje bieżące oraz informacje o karcie

Ponieważ od kwietnia 2012 zmieniły się zasady zwalniania z opłat za roczne używanie kart kredytowych, bardzo przydatnym byłby licznik tranzakcji widoczny w a) bieżacych tranzakacjach b) sumujacy pomiędzy wyciągami w informacja szczegółowych o karcie, obecnie tranzakcje trzeba zliczac samemu albo dzwonic na mlinie....


Fundusze inwestycyjne w serwisie transakcyjnym

W Serwisie Transakcyjnym w Inwestycjach mam listę posiadanych Funduszy Inwestycyjnych. Przydałaby się możliwość podejrzenia wykresu notowań od razu w Serwisie Transakcyjnym albo przynajmniej link do strony z wykresem danego Funduszu Inwestycyjnego. Żeby nie trzeba było przekopywać się przez strony mBanku. Albo żeby wyświetlał się zwrot z ustawionego przez użytkownika okresu, np. miesiąca, czy roku.


Dodanie możliwości konwersji funduszy w SFI z ekranu szczegółów funduszu

Obecnie na ekranie szczegółów funduszu można odkupić lub sprzedać jednostki, nie ma natomiast możliwości konwersji.
Żeby dokonać konwersji trzeba wpierw wybrać opcje konwertuj z menu , potem wyszukać odpowiedni fundusz i dopiero wtedy wybrać fundusz docelowy.
To powoduje niepotrzebne kliknie po systemie.

Pozdrawiam


Anulowanie przelewu w systemie transakcyjnym

Dzisiaj zleciłem przelew do innego banku, który nie został jeszcze zrealizowany, bo czeka na sesję elixir. Dlaczego mogę go odwołać tylko poprzez mLinię, a przez serwis transakcyjny nie? To jest bank internetowy?


Dodanie funkcjonalności payWave dla KK VISA Classic/Gold/Platinum/Radość Życia

jak w temacie.
Wolę mieć zbliżeniowość na zwykłej karcie kredytowej bez dodatkowych breloczków, telefonów itd (szczególnie, że są one debetowe). Poza tym, że preferuje VISA zamiast MC i niezbyt fajne jest zmienianie już posiadanej kredytówki VISA na MC.


Link do aktualności na stronie głównej

Pomysł prosty w realizacji, ale bardzo ułatwi korzystanie z tego portalu. Zamieńcie słowo "Aktualności" na stronie głównej w link do działu "Aktualności" na blogu. Dzięki temu można będzie łatwo przejrzeć informacje z ostatnich dni/tygodni bez konieczności czytania najpierw ostatniej, która jako jedyna prezentowana jest na stronie głównej. Obecnie na głównej nie ma bezpośredniego linku do tego działu...

S.


Edytowalne i (Auto)Zapisywalne Okienko Notatek W Systemie Transakcyjnym

Witam!

Osobiście brakuje mi jakiegoś okienka, jak w tytule, edytowalnego i z możliwością każdorazowego zapisu, gdzie możnaby, tak naprawdę, umieścić wszystko, a w moim mniemaniu konkretne hasła przypominacze, jak np. przelew prad, spłata KK, wypłata - tyle a tyle, oddać tyle itd. Nie musi być to od razu Sticky Notes, ale jakieś osobno wydzielone pole z możliwością ew. zwinięcia do belki. Co Wy na to?

Pozdrawiam, HDTeam!


Licznik "za" i "przeciw"

Właściwie licznik powinien startować od "+1" a nie od zera, ponieważ osoba zgłaszająca pomysł opowiada się z definicji za nim. A teraz jest tak, jakby jej głos w ogóle się nie liczył... Jeśli 3 osoby zagłosują "za" a cztery "przeciw" mamy bilans "-1", a przecież de facto "za" był jeszcze autor. To taka uwaga formalna...

S.


Oprocentowanie w szczegółach rachunku

Dodajcie do "Szczegółów rachunku" informację o oprocentowaniu. Po pierwsze, nie trzeba będzie śledzić informacji o zmianach w tym obszarze, po drugie (dotyczy to zwłaszcza eMax Plus), będzie wiadomo, jak właściwie oprocentowane są na nim środki - teraz jest to oprocentowanie ustalane progresywnie i nie wystarczy zapamiętać, że np. eMax Plus daje 3,5% p.a., trzeba jeszcze pamiętać kilka innych stóp i wartości stosownych progów (albo wyszukiwać tych informacji na stronie, co po zmianie jej layoutu wcale takie łatwe nie jest (ciągle rozwija się górne menu, nie zdarzyło mi się jeszcze tak po niej nawigować, by przypadkiem go nie rozwinąć)...

S.


Uwidacznianie na koncie operacji w czasie rzeczywistym. Mowa o transakcjach wykonanych kartą debetową.

W Waszym banku to jest dla mnie podstawowy problem. Nie widzę w tym samym dniu wartości i ilości wykonanych transakcji co jest olbrzymim problemem. Mam drugie konto w PeKaO i transakcje od razu widać, w szczególności problemem są operacje dokonane karta za granicą. Jaki ma sens firmowanie konta bez prowizyjnymi wypłatami z bankomatów za granicami kraju skoro ja nie wiem ile płacę za tą przyjemność przez X czasu. PeKaO na które psioczyłem swego czasu odstawia Was o łeb. Przejrzystość strony po logowaniu na konto też nie jest rewelacyjna ale może przyzwyczaiłem się do innego. Poprawcie czas wyświetlania się operacji dokonanych kartą na koncie a nie powiem złego słowa na Wasz bank. Pozdrawiam.