Pomysły

Nowy pomysł

Limity dla transakcji zbliżeniowych

Obecnie można ustawić limit ogólny dla transakcji bezgotówkowych, z wyszczególnieniem tylko na korespondencyjn­e, telefoniczne i internetowe. Przydałaby się jeszcze jedna pozycja: "Transakcje zbliżeniowe". Jako że takie płatności nie wymagają podawania PIN-u, wielu klientów zapewne chciałoby ustawić niższy limit lub nawet wyłączyć ten rodzaj płatności (ustawiając limit na zero).


Dodać na stronie mbanku zakładke emerytura

Przerobić strone tak aby w serwisie transakcyjnym było tak samo jak na stronie mbanku by było łatwiej znalesc poszczegolne dostepne produkty


Karty debetowe do kont walutowych

Wprowadzić karty do wszystkich kont walutowych a nie jak jest teraz ze tylko sa 2 !!!!!


KK

Warto wysyłać powiadomienia sms o wysłaniu karty kredytowej czy płatniczej do osób co czekają na to.


wyciągi na e-mail

Czy nie można by było dostawać wyciągów (zestawień operacji za miesiąc) na stronie komunikatów danego konta, lub do pobrania w postaci linku na stronie komunikatów? Skrzynki pocztowe na różnych serwerach nie dają gwarancji że ktoś tego nie podejrzy, szczególnie w tekście jawnym.


Konto dla dzieci

Warto byloby stworzyc konto dla dzieci ponizej 13 r. zycia. Konto ktorym zarządzał by rodzic, nie dziecko. Mysle ze to dobra inwestycja w przyszlosc dziecka. Na te konto mozna by bylo wplacac pieniadze, ale nie mozna ich bedzie wyplacic. Tylko dziecko po osiagnieciu odpowiedniego wieku mogloby wyjac oszczednosci, np po osiagnieciu 13 albo 16 lat.
Na pewno myslicie sobie dlaczego nie mozna oszczedzac dla dziecka na wlasnym koncie, otoz nie mozna, te srodki zawsze kusza aby je wyciagnac. Konto z ktorego nie mozna wybrac i z imieniem dziecka bedzie motywowalo do oszczedzania i przede wszystkim srodki widocznie beda wzrastac.


Notowania mobilne IPAD2

wprowadzidz jak najszybciej ten program na ipady i iphony


blog nowego mBanku do poprawy

Wiem,że nowy mBank uruchomią w przyszłym roku ale uważam że wpisy na nich nie mają żadnego związku z tym projektem. Proszę zmienić blog tak aby informowal o postępach.


Hybrydowa karta płatnicza (debet + kredyt)

Czy nie moglibyśmy mieć jedną uniwersalną kartę płatniczą, która służyłaby zarówno jako karta debetowa, jak i karta kredytowa? Mamy coraz więcej kart w naszym portfelu i PIN-ów w głowie. Czy nie czas na pomysły na wychudzenie naszych portfelów o niepotrzebny plastik i odciążenie naszych głów od zbędnych kodów 4-cyfrowych?

Pomysł polega na połączeniu w jednej karcie funkcji debetu oraz kredytu. W pierwotnym wariancie mogłoby to wyglądać następująco: w bankomacie na ekranie pojawiłoby się pytanie, czy kwota ma zostać wypłacona bezpośrednio z konta (debet) czy z limitu kredytowego (kredyt). Natomiast przy płaceniu karta miałaby charakter kredytowy.

W docelowym wariancie można by było umożliwić wybór płatności kredytem czy debetem w momencie dokonywania płatności (taka funkcjonalność istnieje w niektórych innych krajach). Wymagałoby to zaprogramowania na nowo terminali POS lub wprowadzenia nowych.


Zalety dla Klienta: mniej kart, mniej PIN-ów.
Zaleta dla Banku: być pierwszym bankiem na rynku polskim oferującym innowacyjne oraz wygodne dla Klienta rozwiązania.


Nowe funkcje bankomatów.

Chciałbym, aby każdy użytkownik mógł internetowo ustawić swój pulpit, który wyświetla się w oknie bankomatu. Każdy dopasuje sobie odpowiednie funkcje, z których najczęściej korzysta( np. sumy które najczęściej wypłaca, opcje wartości które mają być na wydruku), kolor tła, ew. ikonki. Wszystkie ustawienia dostępne byłyby przy logowaniu do konta elektronicznego, po podaniu NIKu i PINu.


Przelew na nie istniejący już rachunek.

Kiedy źle wpiszemy numer rachunku to nie wyślemy przelewu gdyż źle wpisane liczby nie stanowią innego nowego rachunku (chwała za to systemowi). Jednak jest możliwość zrealizowania przelewu na rachunek który już nie istnieje, a który kiedyś istniał. Z autopsji wiem że taka możliwość jest nawet po pół roku od zamknięcia rachunku i sądzę że będzie jeszcze przez długo, długo :)
Po przelaniu pieniędzy na taki rachunek nie są one dostępne dla nikogo (trafiają w próżnie) dlatego też uważam to za problem który trzeba rozwiązać.


Wyświetlanie dokładnych dat dodania pomysłu w oknie pomysłu.

Czy tylko mi podobają się enigmatyczne opisy pomysłów "dodano rok/dwa/trzy lata temu"? Jestem tu od niedawna i nie mam pojęcia kto i kiedy dodał dany pomysł. I moim zdaniem byłoby lepiej gdyby jakiś pomysł nie dostał chociaż jednej oceny i po jakimś czasie był przenoszony do próżni. Po co zaśmiecać, lepiej mieć na widoku te, które są potrzebne, a nie zbędne.


Opłaty

Podczas dokonywania niektórych czynności w serwisie transakcyjnym, powinna pojawiać się informacja, że jest ona płatna i powinniśmy to zatwierdzić. Ostatnio przez przypadek zamówiłem listę TAN (bo nie wiedziałem, co to jest :P) i zeżarło mi 9 złotych...


ilosc wpłatomatów

witam uważam ze mBank stanowczo posiada zbyt mala ilość wpłatomatów. szkoda ze zorientowałem się o tym dopiero po założeniu konta ;/ mam nadzieje ze to ulegnie zmianie i mBank wyjdzie na przeciw klientom zwiększając ta liczbę. brakuje mi osobiście w Chorzowie co wydaje się być dziwne ze blisko 120 000 miasto nie ma ani jednego wpłatomatu.


Usługi dodatkowe

Witam
Dołaczyc do serwisu transakcyjnego w menu uslugi dodatkowe aby w nim umieszczac aktywowac i dezaktywowac wszystkie uslugi dodatkowe do ekonta np pakiety , powiadomienia sms itp.


Podgląd wygenerowanych obrotów eMaklera

można by było wprowadzić podgląd obrotów w danym miesiącu które zostały wygenerowane poprzez kupno i sprzedaż akcji.Opcja ta pomagałaby w określeniu na jaką zniżkę zasługujemy podczas wykupu notowań ciągłych. Poza tym przydałaby sie opcja taka jak np w alior banku, że gdy uda nam się wygenerowac odpowiednie obroty to mamy dostep do odpowiednio mu odpowiadającego pakietu notowań, ale gdy tych obrotów nie będziemy posiadali to opcja wyboru przy ktorym pakiecie notowań chcemy pozostać. am nadzieje że wyraziłem sie w miarę zrozumiale :)


Kontakt z konsultantem

Mi na przykład brakuje kontaktu z konsultantem (czy tam operatorem) poprzez serwis transakcyjny. Muszę dzwonić na mLinię, tracić często 15 minut, żeby ktoś w końcu się ze mną połączył i przede wszystkim płacić za to połączenie. Napisać oczywiście można, ale tylko w celach informacyjnych.


Usunąć zapis "wysokie oprocentowanie, niezależne od salda" dla konta mBIZNES max

Nazywanie oprocentowania w wysokości 0,50% dla konta mBIZNES max jako "wysokie oprocentowanie, niezależne od salda" to chyba robienie sobie kpin z klientów.


stan konta jak w ING - przed zalogowaniem

dodac w aplikacji np na ipada lub iphona opcje ze klient definiuje sobie limity i napasku postepu widac bez logowania czy kwota juz wplynela czy nie ...dla osob z zewnatrz jest to nic nie mowiace bo nie wiedza jaki zakres pokazuje pasek postepu


filtrowanie - przelewy wychodzące

podzielić na zewnetrzne wychodzące i wewnetrzne wychodzące ...mozna ewentualnie jako 3ecie zostawic wszystkei wychodzxace jak jest teraz

teraz jest bzdura jak daje przelewy wychodzace to pokazuje mi tez moje wlasne wychodzace miedzy kontami i strasznie to zaciemnia :(